Tagi

Ręcznik Ręcznik bawełniany Ręcznik szybkoschnący Tanie loty Szafa Ubrania Okna Parapety Mycie Jesien Organizery na zabawki Organizery Podróże z dziećmi Ręczniki Plaża Wakacje Torba podróżna Torba podręczna Balkon Lato Upał Wiosna Dom Podróże Pakowanie Podróż Bagaż Święta Porządek Budżetowo Mama urodziny kosemtyczki Organizacja 2024 Łazienka Kuchnia Organizacja domu SPA Relaks Dekoracja domu Zima Porządki w domu kosmetyczki jesień Kosz na pranie ranking Dziecko Pokój ubrania aranżacja wakacje podróż Sprzątanie Pokój dziecięcy Kosmetyczki podróżne Kosmetyczki Kosz na zabawki halloween dekoracja domu balkon dziecko pokój dekoracje udekorowanie pokoju organizer kosz dom okno aranzacja mycie sprzątanie wiosna porządki okna szyby świeżość zapach w domu ładny zapach czyszczenie szafa łazienka wc toaleta czyszczenie piekarnika piekarnik owoce warzywa jak przechowywać owoce sposoby na przechowywanie przedłużenie żywotności owoce w lodówce sypialnia aranżacja sypialni jak zaaranżować sypialnie kosmetyki przechowywanie kosmetyków porządek w łazience święta świąteczne dekoracje zorganizowany Zorganizowany Rutyna Nawyk biurko praca praca przy biurku lista kroków wspomnienia z wakacji kartka z wakacji kartka wakacyjna magnesy na lodówkę magnes podróże urlop wspomnienia lodówka porządek porządek w lodówce czystość czystość w lodówce bałagan w lodówce sprzątanie lodówki czyszczenie lodówki jak wyczyścić lodówkę jak umyć lodówkę czysty dom samopoczucie

Ostatnie artykuły

Szybka lista kroków na czystą łazienkę

comment0 komentarze person Wysłane przez: Weronika Czarny list W: Sprzątanie

Inspiracja do utworzenia listy

Gdy ostatnio przeglądałam gazetki promocyjne w pewnym sklepie, w oczy rzuciła mi się lista, która wskazywała jak należy przejść po sklepie by nie pominąć żadnego działu. 

Pomyślałam "hej, a gdyby stworzyć taką samą listę z wykonaniem czynności w łazience". Od jakiegoś czasu dość niechętnie zabierałam się do czynności związanych z posprzątaniem łazienki, dlatego pomyślałam że taka lista może być dla mnie sporą mobilizacją.

I wyszło! Lista została utworzona, zawarłam w niej według mnie najważniejsze kroki, które należy po kolei wykonać by zaprowadzić porządek w łazience.

1. Powyciągaj wszystko z szafek i szuflad

Zdziwisz się ile rzeczy umieszczonych w nich nawet nie pamiętasz, a przecież tak zachęcały na sklepowej półce podczas zakupu :)
Wyciągając wszelkie szampony, kremy, maści i inne kosmetyki zadecyduj, które z nich naprawdę są Ci potrzebne, a które wypełniają tylko przestrzeń.

Ja, gdy pierwszy raz zaczęłam szperać w zakamarkach łazienki, znajdywałam nawet kosmetyki, które zostały zakupione ponad rok temu, i które już niestety nie nadawały się do użycia. Nie ma zatem sensu by przeleżały w szafkach kolejne miesiące.

2. Przygotuj wszystkie środki czystości, które zamierzasz użyć

Najgorsze co można zrobić sprzątając, to zacząć pracę bez wcześniej przygotowanych środków do czyszczenia. 

Nie chcesz przecież co chwilę biegać do innego pomieszczenia po kolejny płyn i kolejną ściereczkę.

Stwórz sobie dodatkową listę na kartce, gdzie jeszcze przed sprzątaniem ustalisz jakie detergenty i środki czystości będą potrzebne. Zobaczysz ile dzięki temu zaoszczędzisz czasu i zbędnego biegania.

3. Wyczyść szmatką wszystkie powierzchnie

Tutaj przychodzi najdłuższy i najbardziej żmudny punkt listy - musisz powycierać wszystkie lustra, ściany (jeśli tego wymagają), umywalkę, i inne przedmioty, które znajdują się w łazience i które często się kurzą.

Pamiętaj by nie pomijać tutaj miejsc, na które zwraca się najmniej uwagi, takich jak: grzejnikspód umywalkiwysokie półki. Są to miejsca, gdzie właśnie poprzez częste ignorowanie są bardzo rzadko czyszczone, przez co bardzo często się brudzą.

4. Zorganizuj przestrzeń

Gdy wszystko jest już wyczyszczone warto pomyśleć jak można zaaranżować łazienkę by w przyszłości nie wyrzucać artykułów, które nie nadają się już do użycia.

Według mnie, najlepiej sprawdzają się tutaj koszyki, które postawione w widocznym miejscu wspaniale prezentują się, segregując i przechowując przy tym produkty używane w łazience.

5. Uzupełnij braki

Gdy wszystko masz już posprzątane i zorganizowane, pora na sprawdzenie jakie rzeczy warto uzupełnić

Być może są to szczoteczki, które należy już wymienić, czy szampony oraz żele, które się już kończą. Po sporządzeniu takiej listy i uzupełnieniu braków masz pewność, że do następnego sprzątania niczego w łazience Ci nie zabraknie.

Możesz w tym punkcie także wziąć pod uwagę to, jakie produkty musiałaś wyrzucić w pierwszym kroku - być może nie ma sensu ich kupować skoro nie są używane i przez to są narażone na przeterminowanie.

Na tym lista kroków się kończy

Daj znać w komentarzu, czy moja lista pomogła Ci! Być może miałaś podobną listę, ale nie miałaś jakiegoś punktu i dzięki temu wpisowi uzupełniłaś ją o ten punkt.

A może to właśnie Ty masz jeszcze jakieś wskazówki co w takiej liście mogłoby się znaleźć?

Jeśli masz jakieś pomysły, pisz śmiało! Chętnie dodam do swojej listy coś co jeszcze bardziej usprawni mi sprzątanie :)

Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień